5% RABATU Z OKAZJI NOWEJ ODSŁONY SKLEPU
Darmowa dostawa od 99,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Alstroemeria lilia Andów

2023-02-09

Alstroemeria jest rodzajem roślin kwitnących, znanych również jako lilia Andów. Te kwiaty są popularne w ogrodnictwie i są często używane do tworzenia bukietów i aranżacji kwiatowych. Alstroemeria jest znana z pięknych, trwałych kwiatów w wielu kolorach, takich jak czerwień, róż, pomarańcz, żółć i różne odcienie różu. Rośliny te są dość łatwe w pielęgnacji i dobrze rosną w słonecznym lub półcienistym miejscu oraz w glebie o dobrym drenażu.

Alstroemeria to piękna i trwała roślina cebulowa, która jest często uprawiana w doniczkach i w ogrodach. Oto kilka wskazówek dotyczących uprawy Alstroemerii:

Stanowisko: Alstroemeria preferuje jasne i półcieniste miejsca, ale nie powinna być wystawiona na bezpośrednie nasłonecznienie, ponieważ może to powodować spalenie liści.

Gleba: Alstroemeria potrzebuje gleby o średniej wilgotności i dobrej przepuszczalności, która jest bogata w składniki odżywcze. Gleba powinna być przepuszczalna i lekko kwaśna o pH od 5,5 do 6,5.

Podlewanie: Alstroemeria wymaga regularnego podlewania, ale nie powinna być nadmiernie zalewana, aby uniknąć gnicia cebuli. Unikaj też pozostawiania wody w misce, w której stoi doniczka.

Nawożenie: Alstroemeria potrzebuje regularnego nawożenia, aby utrzymać zdrowy wzrost i obfite kwitnienie. Można stosować nawozy dla roślin cebulowych lub uniwersalne nawozy dla kwiatów. Np. Planton K

Przycinanie: Po kwitnieniu można przyciąć kwiatostany, aby pobudzić wzrost nowych pędów i ponowne kwitnienie.

Sadzenie: Alstroemeria jest rośliną cebulową i należy ją sadzić w glebie na głębokości około 10-15 cm, aby zapewnić stabilne miejsce do wzrostu.

Choroby i szkodniki: Alstroemeria jest stosunkowo odporna na choroby i szkodniki, ale może być atakowana przez przędziorki, mączliki i mszyce. W razie potrzeby należy stosować odpowiednie środki ochrony roślin. Np. Substral Polysect

Ważne jest, aby pamiętać o tych wskazówkach, aby zapewnić Alstroemerii odpowiednie warunki wzrostu i kwitnienia.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel