5% RABATU Z OKAZJI NOWEJ ODSŁONY SKLEPU
Darmowa dostawa od 99,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rośliny egzotyczne

Guzikowiec zachodni
Guzikowiec zachodni (Cephalanthus occidentalis) to gatunek rośliny z rodziny moździerzowatych. Roślina ta jest często uprawiana jako roślina ozdobna ze względu na swoje kremowo-białe, kuliste kwiaty, które przypominają guziki.
Czytaj więcej
Lagerstroemia "Bez Południa"
Lagerstroemia to rodzaj roślin z rodziny lythraceae, znanych również jako krapiec lub krapiwiec. Niektóre gatunki z tego rodzaju są uprawiane jako rośliny ozdobne ze względu na swoje piękne kwiaty i liście. Lagerstroemia preferuje gleby żyzne i wilgotne, a także dobrze nasłonecznione stanowiska.
Czytaj więcej
Araukaria - małpie drzewo
Araukaria to rodzaj drzew iglastych, której przedstawicielami są m.in. araukaria chilijska (Araucaria araucana) i araukaria heterofylla (Araucaria heterophylla). Uprawa araukarii może być trudna, ponieważ drzewo to wymaga odpowiednich warunków bytowania. Oto kilka wskazówek, jak uprawiać araukarię:
Czytaj więcej
Plumeria zjawiskowa piękność
Plumeria to piękne kwiaty, które często są uprawiane jako rośliny doniczkowe lub jako rośliny ogrodowe w tropikalnych i subtropikalnych klimatach. Oto kilka wskazówek, jak uprawiać plumerię:
 
Czytaj więcej
Bananowiec czerwony Maurelli
Ensete ventricosum 'Maurellii' to bananowiec o wielkich, dekoracyjnych liściach i pięknym pniu ! Uprawiać należy jako roślinę pojemnikową. Słoneczne miejsce, dostatek wody i sporadyczne nawożenie wystarczą, żeby rozwinął się w pełnej krasie. 
Czytaj więcej
Alstroemeria lilia Andów
Alstroemeria to piękna i trwała roślina cebulowa, która jest często uprawiana w doniczkach i w ogrodach. Oto kilka wskazówek dotyczących uprawy Alstroemerii:
Czytaj więcej
Uprawa bananowców w Polsce
Banany są roślinami tropikalnymi i nie znoszą mrozu, dlatego trudno je przezimować w Polsce. Nie jest to jednak niemożliwe. W klimacie umiarkowanym, gdzie temperatura spada poniżej 0°C, należy przenieść bananowiec do pomieszczenia, takiego jak szklarnia lub pomieszczenie ogrzewane (garaż), aby uniknąć uszkodzenia lub śmierci rośliny.
Czytaj więcej
pixel