5% RABATU Z OKAZJI NOWEJ ODSŁONY SKLEPU
Darmowa dostawa od 99,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Araukaria - małpie drzewo

2023-02-22

Araukaria to rodzaj drzew iglastych, której przedstawicielami są m.in. araukaria chilijska (Araucaria araucana) i araukaria heterofylla (Araucaria heterophylla). Uprawa araukarii może być trudna, ponieważ drzewo to wymaga odpowiednich warunków bytowania. Oto kilka wskazówek, jak uprawiać araukarię:

Wybierz odpowiednie miejsce: Araukaria potrzebuje dobrze przepuszczalnej gleby i dużo słońca. Nie powinna być jednak narażona na zbyt intensywne nasłonecznienie, zwłaszcza w okresie letnim. Drzewo to może rosnąć w miejscach o łagodnym klimacie, ale najlepiej rośnie w miejscach z chłodnymi zimami i ciepłymi latami.
Sadzenie: Sadzenie araukarii najlepiej przeprowadzić wczesną wiosną lub późnym latem, aby dać jej czas na zakorzenienie przed nadejściem zimy. Sadzonkę należy posadzić w dole o głębokości równej długości korzenia, ale nie powinna ona być zbyt głęboko osadzona.
Podlewanie: W czasie upalnych dni araukaria może potrzebować więcej wody, jednak należy uważać, by nie przemoczyć gleby, ponieważ nadmiar wody może zaszkodzić drzewu.
Nawożenie: Araukarii potrzebne są składniki odżywcze, takie jak azot, fosfor i potas. Można użyć nawozu specjalnie przeznaczonego dla drzew iglastych, ale należy uważać, by nie przesadzić z dawką nawozu.
Cięcie: Drzewo to może wymagać od czasu do czasu delikatnego cięcia, np. usuwania martwych gałęzi. Należy jednak pamiętać, że araukaria rośnie powoli, więc nie zaleca się zbyt częstego cięcia.

Podsumowując, uprawa araukarii może być wymagająca, ale pod warunkiem odpowiedniego doboru miejsca, regularnego podlewania i nawożenia oraz delikatnego cięcia, drzewo to może stać się piękną ozdobą ogrodu lub parku.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel