5% RABATU Z OKAZJI NOWEJ ODSŁONY SKLEPU
Darmowa dostawa od 99,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sośnica japońska- wyjątkowy iglak

2023-03-09

Sośnica japońska to inna nazwa dla drzewa Sciadopitys verticillata, które jest niewielkim drzewem iglastym pochodzącym z Japonii. Oto kilka wskazówek dotyczących uprawy:

Warunki klimatyczne: Sośnica japońska najlepiej rośnie w klimacie umiarkowanym z łagodnymi latami i chłodnymi zimami. Drzewo jest mrozoodporne i nadaje się do uprawy w strefach klimatycznych USDA 5-9.
Gleba: Sośnica japońska preferuje dobrze przepuszczalną glebę o lekko kwaśnym pH (5,5-6,5).
Nasłonecznienie: Drzewo najlepiej rośnie na pełnym słońcu lub w półcieniu. Może tolerować nieco cienia, ale zbyt dużo cienia może spowodować, że drzewo stanie się słabe i wiotkie.
Nawadnianie: Drzewo potrzebuje regularnego podlewania, zwłaszcza w pierwszych latach wzrostu. Jednakże, nie lubi stać w wodzie, więc upewnij się, że gleba jest dobrze przepuszczalna.
Nawożenie: Nawoź drzewo wiosną i jesienią dobrze zrównoważonym nawozem.
Przycinanie: Sośnica japońska nie wymaga zbyt dużo przycinania, ale można ją przyciąć, aby utrzymać jej kształt lub usunąć martwe lub uszkodzone gałęzie.
Szkodniki i choroby: Drzewo jest zwykle odporne na szkodniki i choroby, ale może być podatne na zgniliznę korzeni, jeśli gleba jest zbyt wilgotna.

Ogólnie rzecz biorąc, Sośnica japońska to drzewo o dużej odporności i niskim wymaganiach pielęgnacyjnych, które może być doskonałym dodatkiem do Twojego ogrodu lub krajobrazu. Wystarczy zapewnić jej odpowiednie warunki wzrostu, a powinna rosnąć przez wiele lat.

Jest to must have w ogrodzie.

#musthavewogrodzie

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel