5% RABATU Z OKAZJI NOWEJ ODSŁONY SKLEPU
Darmowa dostawa od 99,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bananowiec czerwony Maurelli

2023-02-09

Ensete ventricosum 'Maurellii' to gatunek bananowca, który jest popularny w ogrodach i na tarasach. Ten bananowiec jest często uprawiany jako roślina ozdobna ze względu na swoje dekoracyjne liście i ładne kwiaty.

'Maurellii' jest bananowcem osiągającym wysokość do około 3-4 metrów i posiada duże, żółte liście z ciemniejszymi żebrami. Kwiaty pojawiają się na wysokiej łodydze i są białe lub różowe. Po kwitnieniu pojawiają się zielone banany, które są jadalne, choć nie są tak popularne jak te z innych gatunków bananowców.

Uprawa Ensete ventricosum 'Maurellii' wymaga dobrej jakości gleby o odpowiedniej wilgotności i nasłonecznienia. Roślina jest odporna na choroby i szkodniki, ale może być wrażliwa na mrozy, dlatego wymaga zimowania w pomieszczeniu.

W ciągu jednego sezonu dorosła roślina może osiągnąć 4m. Dzięki temperaturom przynajmniej 15°C tygodniowy przyrost wynosi do 15 cm.

Sadzić powinno się w drożnej, dobrze przekopanej glebie. Podczas zasypywania należy ziemię wymieszać z nawozem powoli rozpuszczającym się o długotrwałym działaniu. Np. Osmocote

Ze względu na szybki wzrost bananowiec wymaga dostarczenia odpowiedniej ilości składników mineralnych. Poza tym należy nawozić nawozem o zwiększonej zawartości azotu (maj-październik).

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel