5% RABATU Z OKAZJI NOWEJ ODSŁONY SKLEPU
Darmowa dostawa od 99,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy warto stosować ziemię do wysiewu nasion?

2023-02-01

Istnieją trzy główne rodzaje podłoży torfowych: torf czerwony, torf czarny i torf brązowy.

Torf czerwony jest najlżejszy i najbardziej przepuszczalny dla powietrza i wody. Stosuje się go głównie jako podłoże do roślin wrażliwych na nadmierne wilgotność, takich jak azalie, rododendrony i hortensje.

Torf czarny jest najbardziej gęsty i najbogatszy w składniki odżywcze. Stosuje się go jako podłoże do wielu rodzajów roślin, w tym do roślin liściastych, roślin kwitnących i warzyw.

Torf brązowy jest połączeniem cech torfu czerwonego i czarnego. Jest bardziej gęsty niż torf czerwony i bardziej przepuszczalny niż torf czarny. Stosuje się go jako uniwersalne podłoże do wielu rodzajów roślin.

Podłoża torfowe są popularne ze względu na ich zdolność do utrzymywania odpowiedniego poziomu wilgoci i składników odżywczych, co jest ważne dla zdrowego wzrostu roślin.

Jednym z rodzajów ziemi specjalnej jakie możecie spotkac w centrum ogrodniczym jest podłoże do wysiewu i pikowania.

Ziemia do wysiewu i pikowania jest warta stosowania, ponieważ jest specjalnie dostosowana do potrzeb roślin w fazie wzrostu i kiełkowania. Zawiera ona odpowiednie składniki odżywcze i jest wolna od patogenów, co zapewnia zdrowy start dla roślin. Ponadto, ziemia do wysiewu i pikowania jest lekka i przepuszczalna, co umożliwia swobodny wzrost korzeni i optymalne dostarczanie tlenu do kiełkujących roślin.

Wysiewane nasiona lubią ziemię ciepłą (o temperaturze pokojowej) dlatego warto przed wysiewem (styczeń-luty) przynieść ją do domu dzień wcześniej.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel