5% RABATU Z OKAZJI NOWEJ ODSŁONY SKLEPU
Darmowa dostawa od 99,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kosy Spalinowe - Mini przewodnik po wyborze i konserwacji

2024-01-11

Szukając idealnego narzędzia do pielęgnacji terenów zielonych, warto zastanowić się nad wyborem między podcinarkami elektrycznymi a kosami spalinowymi. Na mniejszych obszarach świetnie sprawdzają się podcinarki elektryczne o mocy 500-1000 W, doskonałe do prac wykończeniowych na niewielkich, płaskich terenach.

Natomiast na terenach bardziej zróżnicowanych i pełnych przeszkód, zdecydowanie lepszym wyborem są kosy spalinowe. Do standardowych prac koszenia trawy wystarcza kosa spalinowa o pojemności skokowej od 25 do 40 cm³. W przypadku bardziej wymagających zadań i nierównego terenu, warto rozważyć modele o większej mocy i pojemności skokowej, wynoszącej od 40 do 60 cm³.

Jeśli natomiast planujemy pracę na trudnym terenie, pokrytym trzciną czy leśną ściółką, modele plecakowe o pojemności skokowej od 40 do 60 cm³ okażą się najbardziej skuteczne. Ich konstrukcja sprawia, że radzą sobie z intensywnym użytkowaniem, nachyleniem terenu i innymi utrudnieniami.

Prawidłowa Konserwacja Kos Spalinowych:

  • Czyść filtr powietrza po każdych 10 godzinach pracy, wymieniając go w przypadku nadmiernego zabrudzenia lub uszkodzenia.
  • Regularnie sprawdzaj filtr paliwa, wymieniając go przy zanieczyszczeniu lub uszkodzeniu.
  • Czyść okresowo żeberka cylindra za pomocą pędzla lub sprężonego powietrza.
  • Regularnie czyść świece i kontroluj odległość elektrod.
  • Co 30 godzin pracy sprawdzaj poziom smaru w przekładni kątowej.
  • Co 20 godzin pracy smaruj złącze przewodu giętkiego, a co 100 godzin smaruj złącze przewodu sztywnego (modele plecakowe).
  • Po zakończeniu pracy dokładnie oczyść narzędzie i układ tnący.
  • Regularnie ostrzegaj ostrze, dbając o jego skuteczność i trwałość.

Doradzamy przy Wyborze 

Jeśli masz wątpliwości co do wyboru modelu, służymy pomocą. Nasi eksperci chętnie udzielą porad, abyś mógł znaleźć idealną kosę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024
pixel