5% RABATU Z OKAZJI NOWEJ ODSŁONY SKLEPU
Darmowa dostawa od 99,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piwonie drzewiaste cieszą oko

2023-02-09

Piwonie drzewiaste, inaczej nazywane piwoniami krzewiastymi, to rodzaj roślin kwitnących, które są często uprawiane jako rośliny ozdobne w ogrodach i na działkach. Te krzewy są znane z pięknych, dużych kwiatów, które pojawiają się wiosną i latem. Piwonie drzewiaste mają różnorodne kolory, w tym czerwień, róż, pomarańcz, biały i wiele odcieni różu.

Uprawa piwonii drzewiastych jest dość prosta, ale ważne jest, aby zapewnić im odpowiednie warunki, takie jak słoneczne lub półcieniste miejsce i dobrze drenującą glebę. Te krzewy są wytrzymałe i dobrze znoszą mrozy, dlatego są popularne w klimacie umiarkowanym. Piwonie drzewiaste są także odporne na choroby i szkodniki, co czyni je doskonałym wyborem dla ogrodników, którzy chcą uzyskać piękne kwiaty bez zbyt wiele wysiłku.

Piwonie drzewiaste to piękne i trwałe krzewy, które dodają koloru i elegancji do ogrodu. Oto kilka wskazówek dotyczących uprawy piwonii drzewiastych:

Stanowisko: Piwonie drzewiaste preferują stanowiska słoneczne lub półcieniste. W miejscach cienistych rośliny kwitną mniej obficie i liście szybciej się brązowieją.

Gleba: Piwonie drzewiaste potrzebują gleby próchniczej i żyznej o dobrej przepuszczalności, ale tolerują różne rodzaje gleby. Gleba powinna być wilgotna, ale nie mokra.

Podlewanie: Piwonie drzewiaste wymagają regularnego podlewania, szczególnie w okresie suszy. W czasie upałów należy je podlewać częściej. Unikaj też pozostawiania wody w misce, w której stoi doniczka.

Nawożenie: Piwonie drzewiaste potrzebują regularnego nawożenia, aby utrzymać zdrowy wzrost i obfite kwitnienie. Można stosować nawozy dla roślin kwitnących lub uniwersalne nawozy dla krzewów.

Przycinanie: Piwonie drzewiaste można przycinać na wiosnę, aby usunąć martwe i chorobliwe gałęzie i pobudzić wzrost nowych pędów.

Sadzenie: Piwonie drzewiaste należy sadzić w odpowiednim odstępie od innych roślin, aby zapewnić im odpowiednią ilość miejsca na wzrost.

Choroby i szkodniki: Piwonie drzewiaste są stosunkowo odporne na choroby i szkodniki, ale mogą być atakowane przez mączlika, mszyce i przędziorki. W razie potrzeby należy stosować odpowiednie środki ochrony roślin. Np. długo działający Polysect Substral

Ważne jest, aby pamiętać o tych wskazówkach, aby zapewnić piwoniom drzewiastym dobre warunki wzrostu i rozwoju.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel